Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

[FILM] Pokaz filmu „Joe Zawinul: A Musical Portrait”

Marzec 3 / 18:00-21:30 CET

30zł

Spotkanie braci Oleś z Piotrem Orzechowskim (TRIOOO) skutkuje drugim, w dorobku braci, triem fortepianowym, po współpracy z uznanym amerykańskim pianistą Kenny Wernerem i ich entuzjastycznie przyjętej płycie SHADOWS (płyta roku 2005 według Radio Kraków).

Pretekstem do współpracy Oleś Brothers z niezwykle utalentowanym i obsypanym nagrodami, wybitnym polskim pianistą młodego pokolenia Piotrem Orzechowskim (Pianohooligan) jest ich podobne spojrzenie na muzykę zmarłego przed kilku laty austriackiego pianisty, klawiszowca i kompozytora Joe Zawinula, słynnego lidera Weather Report, jednego z najważniejszych zespołów jazzowych wszechczasów, znanego też ze współpracy m.in. z Milesem Davisem czy Friedrichem Guldą. Odkrycie środkowoeuropejskiej perspektywy decydującej  o odrębności Zawinula na tle innych kompozytorów muzyki jazzowej dało muzykom tria możliwość eksplorowania uzupełniających się języków jazzu i muzyki europejskiej. Koncert TRIOOO w kinie Iluzjon poprzedzi rejestrację programu na płytę pod roboczym tytułem „Mysterious Weather”.

Zgodnie z umownym kanonem cyklu Jazz w Iluzjonie koncert poprzedzi projekcja dokumentalnego filmu „Joe Zawinul: A Musical Portrait” (2007, reż. Mark Kidel). Po koncercie przewidziane jest spotkanie i rozmowa z muzykami.


Szczegóły

Data:
Marzec 3
Czas:
18:00-21:30
Koszt:
30zł
Wydarzenie Categories:
,
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Kino Iluzjon

Miejsce

Kino Iluzjon
ul. Narbutta 50 A
Warszawa, Polska
+ Google Map

Odpowiedz